تبلیغات
بروجــرد ســرزمین فــرزانگان

.
.
نویسنده و مدیر وبلاگ
مراکز دولتی بروجرد

تاریخ بروجرد به روایت مطبوعات - 1


احضار حاکم بلوکات بختیاری به مرکز ایالت بروجرد و تشویق وی توسط جلال الدین میرزا نایب الحکومه بروجرد


http://8pic.ir/images/52192365095129832980.jpg
روزنامه وقایع اتفاقیه، پنج شنبه 6 شعبان 1269 هجری قمری نمره 175باز نویسی متن روزنامه با اندکی ویرایش:

در روزنامه این ولایت نوشته اند در بعد از عید بارانی که بایست بیاید، نیامده و مردم زراعت کار و احشامی که تشویش خشکسالی داشتند اما گمان بود که در آن روزه قضای فصل بارندگی زیاد  بشود که مردم از تشویش بیرون بیایند.

دیگر نوشته بودند که عالیجناه عبد الله خان بختیاری را که نواب جلال الدین میرزا نایب الحکومه به بروجرد خواسته و در جزو امینی بجهبت معامله ... و با رعایا فرستاده بودند چون معلوم نمودند که مشار الیه نسبت به رعایا مطلقا اجحاف و زیادتی نکرده و با کمال سلوک و رفتار با آن ها راه رفته است لهذا او را مجدد اخلت داده به نیابت محال بختیاری روانه نمودند.

دیگر نوشته بودند که فرمان متوفی جریمه و ترجمان که از مصدر خلافت شرف صدور یافته بود به آن جا رسیده اگر چه در آن ولایت جریمه و ترجمان معمول نبود ولی صدور این حکم همایون سبب مزید دعا کوئی اهالی آن جا شده به شکر گزاری و دعای ذات اقدس همایون پادشاهی اقدام نموده اند.

دیگر نوشته بودند که نواب جلال الدین میرزا نایب الحکومه بروجرد در انتظام امر ولایت و انجام خدمات دیوانی لازمه اهتمام را معمول دارد و اگر به ندرت دزدی و خلاف حسابی واقع شود فورا در مقام رفع آن بر می آید.طبقه بندی: تاریخ بروجرد،
برچسب ها: تاریخ بروجرد، تاریخ بروجرد به روایت مطبوعات، بروجرد، بروجرد سرزمین فرزانگان، محمد امین جلیلی، جلال الدین میرزا نایب الحکومه بروجرد، تاریخ بروجرد در زمان قاجار،
[ شنبه 1393/05/11 ] [ 23:00 ] [ محمد امین جلیلی ]
.: Weblog Themes By Mohammad Amin Jalili :.

درباره وبلاگ

ایمیل وبلاگ:

Boroujerdiha@Gmail.Com

---------------------------------

آروزی من این است، هر بروجردی که به اینترنت وصل می شود اولین سایتی را که می بیند بروجرد سرزمین فرزانگان باشد.

---------------------------------

هر گونه کپی برداری از مطالب و عکس های این وبلاگ اعم از باز نویسی، خلاصه نویسی، نقل مطلب، برداشت به صورت دست نویس، کپی، تکثیر و یا هرگونه چاپ سنتی و دیجیتالی، استفاده به صورت کتاب الکترونیک، لوح فشرده، قراردادن مطالب بر روی اینترنت و وب سایت ها و هر گونه شبکه ی کامپیوتری دیگر و به طور کل هر گونه استفاده اشخاص حقیقی و حقوقی در جهت منافع معنوی و مادی خود، بدون اجازه ی نگار نده ممنوع بوده و بر اساس بند (5) ماده ی 23 قانون حمایت از مولفان و مصنفان و قوانین مربوط به جرایم رایانه ای کشور قابل پیگیری در محاکم قضایی می باشد.

تمام وبلاگ های لینک شده در ستون پیوند ها اجازه ی کپی برداری مطالب با درج منبع را دارند.

---------------------------------

لازم به ذکر می باشد که اینجانب (محمد امین جلیلی) به علت ممنوعیت استفاده از فیلتر شکن هیچ گاه در فیس بوک عضو نبوده و وبلاگ اینجانب ( بروجرد سرزمین فرزانگان با آدرس Boroujerdiha.Mihanblog.Com ) هیچ صفحه ای در فیس بوک ندارد.

---------------------------------
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار وبلاگ
بازدیدهای امروز : 2 نفر
بازدیدهای دیروز : 3 نفر
كل بازدیدها : 9 نفر
بازدید این ماه : 6 نفر
بازدید ماه قبل : 8 نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
Online User